Check-Up a Gelmeden Önce

Check-Up İçin Hastanemize Gelmeden Önce

Yaşlanmanın önüne geçmek mümkün olmasa da, periyodik check-up uygulamasıyla uzun ömür ve yüksek yaşam kalitesi şansını arttırmak olasıdır.Check-up kendisini sağlıklı hisseden bireylerin genel kontrolüdür. Bazen henüz belirti vermemiş hastalıklarının erken dönemde tanısını sağlar, tedavisini kolaylaştırır.Yaşımız kaç olursa olsun düzenli olarak check-up yaptırmak yaşama daha sağlıklı ve umutlu bakmamızı sağlar. Son yıllarda hastalık teşhislerinde kullanılan yöntemler, başdöndürücü bir hızla geliştiğinden check up değerlendirmelerinin yaşam konforumuzu korumadaki önemi her geçen gün artmaktadır.Yılda bir kez; Yaşınıza, Cinsiyetinize, Genetik ya da edinilmiş risklerinize,Taleplerinize, endişelerinize uygun,“size özel” check up programını uzman hekimimizle birlikte planlayınız. Check up sonuçlarınıza göre doktorunuzun önerilerine uyarak yaşam tarzınızı gerektiği şekilde yönlendirebilir, gelecekte rastlanması olası hastalıklarınızı engelleyebilirsiniz ya da risklerinizi minimize edebilirsiniz. Sonuçlarınızda sorun yoksa, doğal olarak şanslısınız. Sorun varsa, yine de şanslı sayılırsınız; Çünkü erken tanı ve tedavi, sizi ilerlemiş hastalıkların eden olabileceği kötü sürprizlerden kurtarır.

Check-Up için hastanemize gelmeden önce;

Alacağınız hizmetlerin organizasyonu için, önceden randevu alınız.

Varsa daha önce yaptırdığınız tetkiklerin sonuçlarını beraberinizde getiriniz.

10-12 saatlik gece açlığıyla, sabah saatlerinde hastaneye geliniz.

Tetkik sonuçlarınızı etkileyebileceğinden; bir gün önce kırmızı et, aşırı miktarda tatlı, alkol ve gaz yapıcı yiyeceklerden uzak durunuz.

Demir ve C vitamini içereren ilaçlar kontrole gelmeden 2 gün öncebırakmalısınız. Kullanmakta olduğunuz ilaçları yanınızda bulundurunuz.

Gebelik olasılığınız varsa bunu check up doktorunuzla paylaşınız.


Hekim ara:
Geri
Menü
Bölümler
Doktorlar
Randevu
Bize yazın
ONLINE İŞLEMLER
Görüş bildirin!

Soru, Görüş, öneri ve eleştirilerinizi sitemiz aracılığıyla bize iletebilirsiniz.

Ziyaretçiler için

Personel için

İSTENMEYEN OLAY BİLDİRİM SİSTEMİ BİLDİRİM FORMU

Ramak Kala Olay Bildirim Sistemi Bildirim Formu